Skip to content
Téma blogu

E mobilita v Auparku

IMG_6090

Už od roku 2017 sú návštevníkom nákupného centra Aupark k dispozícii Supercharger nabíjačky pre Tesly. Stanica má 6 nabíjacích stojanov a môže ponúknuť výkon až 135 kW. Zákazníci ich nájdu na parkovisku pred centrom.

V roku 2019 otvorila ZSE v Auparku svoj prvý Ultrarýchly nabíjací HUB pre elektrické vozidlá. Jeho súčasťou je ultrarýchla nabíjacia stanica s výkonom 350 kW, ktorá výrazne skracuje čas na nabíjanie elektromobilov. Len 15-minútové nabíjanie pokryje až 400-kilometrový dojazd elektromobilu. Ultrarýchla nabíjacia stanica spĺňa požiadavky najnovších trendov nabíjania. Stanica podporuje CCS / CHAdeMO konektory, čiže technicky je prispôsobená tak, že umožňuje nabíjanie všetkých typov elektrických vozidiel dostupných na Slovensku a v Európe. Vzhľadom k tomu, že Aupark je významnou spádovou oblasťou, napojenou priamo na diaľničný obchvat Bratislavy D1, spoločnosť Západoslovenská energetika reflektovala na túto strategickú lokalitu a predstavila tak vôbec prvý nabíjací HUB pod hlavičkou ZSE Drive na Slovensku. ZSE HUB umožňuje nabíjanie pre 6 vozidiel naraz. Nabíjací výkon 350 kW je dostupný na dvoch nabíjacích stojanoch s konektormi CCS / CHAdeMO, pričom ďalšie 4 parkovacie boxy umožňujú nabíjanie vozidiel s nabíjacím výkon 22 kW striedavým prúdom prostredníctvom wallboxov ZSE Drive.

Začiatkom roka 2020 pribudli v našom podzemnom parkovisku (Parking garage P4) nabíjacie stanice slovenského výrobcu a prevádzkovateľa Ejoin. Aktuálne sa tu nachádza už osem AC nabíjacích wallboxov s jedným káblom, maximálnym nabíjacím výkonom 22 kW a konektorom Typ 2.

V roku 2020 do zoznamu pribudli aj nabíjacie stanice GreenWay, v ktorých šoféri nabíjajú len zelenou energiou z obnoviteľných zdrojov.