Skip to content
Téma blogu

Udržateľné tipy nedržíme v tajnosti

WD Ecosense 4

Nakupovanie s udržateľnosťou na mysli môže byť celkom výzva. V Auparku však dbáme na to, aby ste si vždy mali z čoho vybrať – a preto vám aj teraz prinášame tipy na tie najlepšie eko iniciatívy a udržateľné novinky z našich predajní.

Vedeli ste o tom, že v Lindexe nájdete nielen oblečenie z recyklovaných materiálov, ale aj praktické pomôcky na opravu oblečenia? Ak si na vašom obľúbenom kúsku nájdete drobnú trhlinu alebo škvrnku, nemusíte sa s ním lúčiť. Navyše, vďaka nášivke získa nové čaro!

Udržateľnosť je aj o kvalitných kúskoch, ktoré vám budú slúžiť dlhé roky. Presne také nájdete v predajni ECCO. Značka pracuje na znižovaní množstva použitej vody pri výrobe koženej obuvi a doplnkov, a vďaka svojim do detailov prepracovaných dizajnom s vami pobudnú skutočne dlhú dobu. Zaujímavé sú aj upcyklované tašky z odrezkov usní z garbiarní zo série ECCO Tannery.

Tannery Series
21920301579_Soft60_A_rendition_Print

Podarilo sa vám zo šatníka vytriediť oblečenie, ktoré už nenosíte? Nevyhadzujte ho! Radšej ho prineste do zberného miesta šatstva, ktoré nájdete napríklad aj v Reserved. Oblečenie bude následne vytriedené na darovanie, upcykláciu alebo recykláciu. V predajni taktiež nájdete skvelý výber oblečenia vyrobeného s využitím prírodných a recyklovaných materiálov.

Druhý život môžete darovať aj vašim topánkam! Stačí navštíviť predajňu CCC a odovzdať vaše nosené topánky, ktoré poputujú do OZ Ekocharita a následne tým, ktorí ich potrebujú najviac. Za odmenu získate nielen dobrý pocit, ale aj zľavový kupón na nákup. Popozerajte sa po nových krásnych kúskoch z kolekcie WeCare, na výrobu ktorých boli použité recyklované suroviny a výrobné procesy s použitím najnovších technológií.

lpp-sustainable-development-environment-materials-photo-module-1000x900px-96ppi-v3
438162560_831361612352636_3413642025846241111_n

Odmenu získate aj za recyklovanie obalov od kozmetiky – stačí sa zastaviť v Kiehl´s! Odovzdajte prázdne obaly, zbierajte pečiatky a získajte skvelé darčeky. Vašu pozornosť si zaslúži aj novinka Kiehl’s Ultra Facial Hydrating Concentrated Cleansing Bar, teda hydratačná čistiaca kocka pre všetky typy pleti, vrátane citlivej. Je vyrobená zo zodpovedne a obnoviteľne získavaných ingrediencií, obsahuje o 5x menej vody než bežne dostupné čistiace produkty na pleť a je z 99% biologicky rozložiteľná.

Udržateľnosť nie je cudzím pojmom ani v Yves Rocher. Objavte novinku v podobe náhradných náplní do sprchovacích gélov radu Bain de Nature, ktorých obal je vyrábaný z 90 % z recyklovaných plastov z pobrežných oblastí. Samotné sprchové gély sú vegánske, bez sulfátov, obsahujú umývaciu zložku rastlinného pôvodu, a k tomu krásne hydratujú a voňajú.

kiehls-facial-bar
-184127623

Ku zdraviu a kráse nám napomáha aj správny pitný režim. Namiesto sladeného drinku v plastovej fľaši alebo plechovke vyskúšajte Waterdrop Microdrinky a spestrite si čistú vodu o zaujímavé príchute. Množstvo plastu, ktoré je potrebné na vyrobenie jedného vrchnáku na plastovú fľašu, sa rovná desiatim waterdrop® obalom, ktoré sú nielen tenučké, ale aj ďalej recyklovateľné. V ich kiosku nájdete aj dizajnové fľaše z borosilikátového skla a nehrdzavejúcej ocele.

WD Ecosense 3

A počuli ste už o druhom živote Curaprox kefiek? Keď svoje staré kefky prinesiete do kiosku, poputujú na recykláciu a získajú nové využitie v podobe smetných nádob pre školy.

Uložte si tento článok ako inšpiráciu pre vašu najbližšiu návštevu Auparku a pridajte sa k nám na ceste k udržateľnosti. Každá malá zmena spraví veľa.