Skip to content
Téma blogu

Krok za krokom k udržateľnosti

albi3

Deň čo deň sme vystavovaní množstvu rozhodnutí, ktoré majú vplyv na naše okolie. Od toho, ako sa ráno dostaneme do práce, cez výber obedového menu až po večerné nákupy. Obzvlášť obozretní sme pri výbere vecí pre naše deti –  dôležité je nájsť súlad medzi tým, čo je najlepšie pre nás a naše deti a tým, čo je najlepšie pre planétu. Kvalitné udržateľné produkty prinesú deťom nielen komfort, ale aj skvelý základ pre ich vlastnú cestu k udržateľnejšej budúcnosti. 

V Auparku bez problémov nakúpite oblečenie z prírodných materiálov pre všetky vekové skupiny, dokonca aj pre tých najmenších. 

V stánku Aupark Love Brands nájdete až do konca júna značku Bee Organic, ktorá sa zameriava na módu a doplnky pre bábätká. Roztomilé kúsky v pastelových farbách sú vyrobené z bio organickej bavlny a mušelínu, ktoré sú príjemné k detskej pokožke. Tá si vyžaduje skutočne tú najlepšiu starostlivosť a ochranu.

Svoje o tom vedia v predajni dm drogérie, kde ponúkajú bohatý výber prírodnej detskej kozmetiky. Spoľahnúť sa môžete na bio krémy, prípravky do kúpeľa a šampóny značky Weleda, nechtíkový olej a krém od Purity Vision, viacero druhov plienok z biobavlny a mnohé ďalšie produkty s prírodným zložením. 

Ak s deťmi radi chodíte na prechádzky do prírody, zídu sa vám kvalitné bundy do každého počasia. V predajni Jott sa oblečie celá rodina – príďte si vybrať dámske, pánske aj detské bundy v množstve farebných prevedení. Pri výrobe búnd aj iných kúskov sa využíva recyklovaný polyester a organická bavlna. Ich najväčším plusom je, že vďaka do detailov prepracovanému dizajnu vyzerajú aj po rokoch ako nové. 

_PJC2316
_PJC2337

Nákup oblečenia síce nepatrí k obľúbeným detským činnostiam, no taká návšteva hračkárstvaim isto vyčarí úsmev na tvári. Blíži sa Deň detí, tak ak hľadáte niečo, čím by ste ich radi potešili, v Alltoys ste na správnom mieste. Nájdete tam plyšové zvieratká značky Rappa plnené výplňou z recyklovaných PET fliaš, ktorá je na nerozoznanie od klasickej výplne. Ak sa vaši drobci radšej hrajú s autami, skvelou voľbou je bager značky Lena. Je vyrobený z recyklovaného plastu s prímesou drevených pilín. 

Hračky môžete dokonca zabaliť aj do špeciálnych eko darčekových tašiek, ktoré zakúpite v Albi. Na ich výrobu sa používa certifikovaná recyklovaná buničina v spojení s trávou – tento nový materiál má vysokú pevnosť, je plne kompostovateľný a rýchlo sa rozkladá. Navyše sú zdobené krásnymi farebnými ilustráciami. 

Aj keď sa školský rok pomaly končí, neprehliadnite ponuku kvalitných školských potrieb vo Faxcopy. Nájdete tam perá z kolekcie BeGreen značky Pilot, s ktorými sa píše jedna radosť. A radosť vám môže robiť aj to, že sú vyrábané s vyše 80% podielom recyklovaného plastu. Medzi ďalšie školské potreby z udržateľných materiálov patria aj lepiace tyčinky Pritt, ekologicky šetrné a opakovateľne recyklovateľné euroobaly alebo recyklovateľné písacie podložky. 

Toto je iba niekoľko spôsobov, ako zakomponovať zodpovedný prístup k ochrane prírody do životného štýlu vašej rodiny. Nezabúdajte, že aj malými krokmi sa dostanete k svojmu cieľu – vaši drobci sú toho dôkazom! Každý deň objavujú niečo nové, učia sa a rozširujú svoje obzory. Pridajte sa k nim a spoznávajte svet udržateľnosti spoločne.