Skip to content
Téma blogu

Med zo včelnice bratislavského Auparku získal ocenenie v celoslovenskej súťaži

DSC_2757

V októbri 2021 sa konal už šestnásty ročník súťaže Slovenského zväzu včelárov. Medzi tohtoročných víťazov patrí aj Aupark Bratislava. Práve náš lipový med získal cenné prvé miesto v kategórii kvetový jednodruhový med. Umiestnenie je zaujímavé aj z pohľadu, že je produktom včelníc, umiestnených priamo na našej zelenej streche. O jeho spracovanie sa postaral František Suchý zo ZO SZV Stupava.

Aupark dlhodobo podporuje a realizuje aktivity, ktoré vedú k zodpovednému a udržateľnému prístupu smerom k životnému prostrediu a jeho ochrane.

Jednou z nich je aj spomínaný chov včiel, ktorým sme v spolupráci s Aupark Tower vytvorili nový domov na zelenej streche. Včelie produkty nepredávame, ale ich rozdávame pri vybraných príležitostiach svojim členom vernostného programu a zákazníkom. Prestížne ocenenie podčiarklo našu snahu o podporu mestskej oneityity.

pexels-mostafa-eissa-3424406
IMG_1216

Slávnostné vyhlásenie víťazov 16. Ročníka súťaže sa konalo 9. Októbra 2021 v Expo Center Trenčín. Medy sa hodnotili hneď v piatich kategóriách. Posudzoval sa tak med medovicový, kvetový zmiešaný, agátový, pastovaný a kvetový jednodruhový. Práve v poslednej kategórii one prvom mieste umiestnil lipový med z  Aupark Bratislava.