Skip to content
Téma blogu

Zdravie, krása, udržateľnosť

image_foto_Manufaktura_2

Chceli by ste objaviť kozmetiku, ktorá je šetrná nielen k vašej pokožke, ale aj k našej planéte? Máme pre vás tipy priamo z našich predajní! Zoznámte sa s produktami, ktoré nezaťažujú životné prostredie a zároveň nám pomáhajú vyžarovať krásu zvnútra aj zvonka.

So zvyšujúcim sa záujmom o udržateľnú kozmetiku je dôležité pripomenúť, že ide o oveľa viac ako len trend. 

Nákup udržateľnej kozmetiky nie je žiadny problém napríklad v Yves Rocher. Stačí siahnuť po prírodných produktoch známych ako Green Heroes. Patria k nim okrem iného aj tuhé šampóny, ktoré sú vegánske a vyrobené bez sulfátov, pričom stále krásne voňajú a skvele penia. Zaujímavý je tiež rad kozmetiky Famille Bio s certifikovane organickými produktami, ktoré sú vhodné už pre deti od troch rokov. Obsahujú až 99% prírodných zložiek a sú parfumované jemnou vôňou čerstvých bio jabĺk. Vďaka nim doprajete svojmu telu skvelú starostlivosť a zároveň prispejete k ochrane životného prostredia. 

Za prírodnou kozmetikou sa môžete vybrať aj do predajne Manufaktura. Takmer všetky produkty starostlivosti o telo sú vegánske, so zložením z lokálnych prírodných surovín. Obľúbené sú ich tuhé mydlá a šampóny, alebo voňavé relaxačné soli do kúpeľa, ktoré si viete zakúpiť aj bez obalu. 

330496855_582162253786225_2210676175069927064_n
YR_Gels douche concentrés

Krása a zdravie idú ruka v ruke so správnym pitným režimom. V Auparku nájdete kiosk značky Waterdrop, špecialistov na udržateľný pitný režim. Princíp waterdrop® Microdrinkov je jednoduchý – po rozpustení premenia obyčajnú vodu na osviežujúci drink s príchuťou podľa vášho výberu. V ich ponuke nechýbajú udržateľné doplnky, ako sú dizajnové fľaše z vysokokvalitného borosilikátového skla, nehrdzavejúcej ocele alebo bambusu.

Waterdrop venuje veľkú pozornosť aj recyklácii. Z množstva plastu, z ktorého sa vyrobí jeden vrchnák na plastovú fľašu, vyrobia 10 waterdrop® blistrov, ktoré sú recyklovateľné. Aj vy môžete priniesť prázdne blistre na recykláciu priamo do kiosku v Auparku, za čo získate body na ďalší nákup. 

Neprehliadnite ani ďalšie zaujímavé iniciatívy našich predajní, ktoré vás odmenia za proaktívny prístup k ochrane životného prostredia. Keď prinesiete do parfumérie Marionnaud prázdne obaly od kozmetiky na recykláciu, získate 23% zľavu na váš obľúbený produkt. S prázdnymi obalmi od kozmetiky Kiehl´s sa zastavte v ich predajni na prízemí Auparkuza recykláciu získate miniatúry ich bestsellerov. 

So zvyšujúcim sa záujmom o udržateľnú kozmetiku je dôležité pripomenúť, že ide o oveľa viac ako len trend. Ide o zodpovednosť voči našej planéte a hľadanie správnych riešení pre nás aj pre svet naokolo – svet, v ktorom je krása spojená s láskou k prírode.